use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Click to read more about this recipe
Includes
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Bitki Kaynaklı

Gezegendeki en lezzetli bitki kaynaklı gıdaları biz üretiyor ve herkesin sofrasında kendimize yer açmak istiyoruz.

Gerek sağlık sebepleri, gerekse gezegenimizin geleceği için  her gün daha fazla sayıda tüketici bitki kaynaklı gıdaları tercih ediyor. Lezzeti ilk sıraya koyarak yeni ürünler ve yeni kategoriler yaratarak bu değişime ivme kazandırmak istiyoruz. Daima!


 

Peki bitki kaynaklı beslenme düzeni nedir?

Bitki kaynaklı beslenme düzeni, büyük oranda bitkiler içeren öğünlerin tüketilmesini içermektedir. Bu beslenme düzeninde mutlak suretle vegan olma zorunluluğu yoktur. Günlük beslenme düzeninizde et ve süt ürünleri tüketiminizi azaltmak bitki kaynaklı beslenme yolunda olduğunuzu gösterir. Tereyağı yerine bitkisel margarin kullanmak gibi basit değişikliklerle günlük beslenme düzeninizde tüketilen et ve süt ürünlerini azaltmanızı sağlar.

Neler Yapıyoruz

 
2020 yılında Violife markamız ile bitki kaynaklı kremalar, bitkisel tereyağı ve peynir hatta ve hatta bitki kaynaklı sürülebilir çikolata gibi heyecan verici ürün lansmanlarıyla yeni kategorilere giriş yaptık.
2020 yılında, ambalajı %100 parşömen kağıdından ilk ürünümüz olan Flora Bitkisel Tereyağını tüketicilerimizle buluşturduk. Tek materyalden oluşan kağıt ambalajın tamamı doğada çözülebilir ve çok daha sürdürülebilir.
İnovasyonlarımız sayesinde daha lezzetli, daha sağlıklı ve daha iyi bir gezegen için çalışmalara devam ediyoruz. Wageningen, Hollanda’da özel bir ARGE Merkezi inşa ediyoruz.

Geleceğe Bakış

Bitki kaynaklı ürünlerimizin lezzetini ve performansını geliştirmenin yanı sıra, bitki kaynaklı gıdaları tercih edenlerin sayısını artırmak için öncülük etmek günlük hayatımızın bir parçası. İster vegan, ister vejetaryen, ister fleksitaryan olun; ister sürdürülebilirlik, ister beslenme konusunda hassas olun, biz herkes için bir ürün sunuyoruz. 

Global Hedeflerimiz

 

1 .

Orta ve düşük gelir gruplarına mensup tüketicilerimizin toplam tüketici kitlemiz içindeki yüzdesini koruyabilmek için alt sosyoekonomik tüketicilerin bütçesine uygun yeniliklere yatırım yapmak

2.

Ürünlerimizdeki doymuş yağ ve tuz içeriklerini beslenme standartlarından daha iyi bir seviyede tutarken, trans yağ içermeyen,daha besleyici gıdalar temin etmek

3.

100 milyon çocuğa dengeli beslenme ve eğitim sağlamak

4.

Daha sağıklı ürünlerin yanı sıra beslenme eğitimleri sunarak 50 milyon yetişkinin kalp sağlığı riskini azaltmasına katkıda bulunmak

5.

50 milyon yetişkinin daha aktif bir yaşam tarzını benimsemesine ve işlevsel sağlığın gelişmesine imkan tanımak