use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Click to read more about this recipe
Includes
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Sana Tereyağ Aromalı Ayçicek Yağı (Sıvı Yağ - 1 Litre) Ürünü

Upfield olarak en büyük önceliğimiz tüketicilerimizin sağlığı olup; yaptığımız her işin merkezinde Kalite ve Ürün Güvenliği yer almaktadır. 1 Mart 2022 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesinde “Kamuoyuna Duyurulur” başlığı altında taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdalar listesinde Sana Tereyağ Aromalı Ayçicek Yağı (Sıvı Yağ - 1 Litre) Ürünü yer almasının sebebi, Mayıs 2020’de Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri tarafından piyasadan alınan numunelerinin test edilerek “Türk Gıda Kodeksi Bitki Adı ile Anılan Yağlar” tebliğine uygun bulunmamasıdır.

Sana Tereyağ Aromalı Ayçicek Yağı (Sıvı Yağ - 1 Litre) ürününün söz konusu test sonuçları tüketicilerimiz için herhangi bir sağlık ve güvenlik endişesi oluşturmamaktadır. Ürünün test sonuçlarının yukarıda bahsi geçen tebliğde belirtilen sterol ve yağ asidi kompozisyonu bakımından farklı olduğu ve ürün isimlendirme kuralları ile uyumsuz olduğu tespit edilmiştir. Bu bildirim doğrultusunda gerçekleştirilen inceleme ve araştırmalar neticesinde ürüne içerik olarak Omega 3 yağ asidi, Kampasterol ve Brassikasterol bakımından daha zengin olan kanola yağının istemeden karıştığı tespit edilmiştir.

Söz konusu ürün sadece tek bir müşterimiz için pilot proje kapsamında kısıtlı miktarda üretilmiş olup, ürün ilgili müşteri raflarından ve stoklarından derhal gönüllü olarak geri çekilmiş, ürünün üretimi ve dağıtımı Temmuz 2020 itibari ile durdurulmuş ve tüketicilerin yanlış yönlendirilmesini engellemek için ürün satıştan kaldırılmıştır.

Halihazırda pazarda olan ve dağıtımı yapılan tüm Sana bitkisel margarin ürünlerimizin Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı mevzuat ve standartlarla tam uyumlu olduğunu, tespit edilen bu uygunsuzluğun pazardaki ve dağıtım kanallarımızdaki mevcut Sana bitkisel margarin ürünlerini ve partilerini etkilemediğini tüketicilerimize ve müşterilerimize garanti ederiz.
Diğer sorularınız için www.upfield.com/contact web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.